Conference Attendees

* Indicates utility contact (no individual attendees registered at this time)
  Utility Name Attendees
Cook David Palmer, Don Turney, Jim West, Randy Ebright
Callaway Charles Huxol, Gregory Klein
Palo Verde Chad Wolf, Dave Metcalf
Columbia Daniel Dale, Greg Sponholtz, Peter Girgis
Comanche Peak Cherie Siller
Diablo Canyon Del Ritchie, Mike Meko
Fermi Dianne Goodman, Howard LeCompte, Karin Cozzi
USA Staff James Kitchens, John Christensen, Maureen Kunapareddy, Tim Donovan, Tim Scoggins
Cooper Chuck Walgren, Mike Dornish
Susquehanna Erin Kovach, Robert Littles, Steven King, Tier Tony
PSEG Gary Smith, James Stavely, Robert Tilton
STARS Staff Frank Mallen, Ryan Gilchrist
South Texas Darell Montgomery, Sam Smith
Wolf Creek David Sullivan, Mike Barnes
Xcel Dan Dancer, Donald Goldsmith, Richard Adams, Rick Gardner, Timothy Johnson


* Indicates supplier contact (no individual attendees registered at this time)
  Supplier Name Attendees
Airgas Steve Maziarka
AREVA Charles Lakeman, Kenneth Price, Robert Cole, Sunita Kumar
AZZ Nuclear | NLI Chris Hoose, Craig Irish, Greg Keller, Greg Merrifield, John Portillo, Pat Scanga
BHI Energy Fred Campbell, Jimmy Orr, Kathleen Jackson, Nick DiMascio, Vic Ferraro
Burns & McDonnell Larry Stendebach, Terry Krause
Crane Nuclear Buddy Jolley, Matt Fangman, Michael Ballard, Patrick Woodham, Ram Parameshwar, Timothy Teske
CW- AP Services/Nova Joe Cinelli, Jonathan Hoose, Tad Gray
CW- Scientech brian dassatti, Daniel Meils, Fred Hall, Josh Bartlett, Mark Ackerman, Samuel Paletta
CW- Nuclear Division Bristol Hartlage, Edward Hollis, Jeffrey Troutner, Jim Leachman, Rick Dell Angelo, Scott Robuck, Stanley Miller
CW- Enertech/Qualtech Julio Adame, Kurt Mitchell, Paul Mawn
DevonWay Sally White
Emerson Process Management Greg Gettler, Jason Cheshire
Energy & Process Tommy Jiles, William Loder
EnergySolutions Jason Williams, John Hagan , William Didgeon
ETHANY Corporation Mike Dakin
ETI (OREX) Douglas Kay
Fastenal Paul Sampson
Frham Safety Products brian anderson, Craig Nance, fred nance, Joshua wilkins
GE Hitachi Nuclear Energy Brad Detamore, Brian Boggs, GARY LOUGHRAN, Kenneth Mayer, Stephen Kopera
GEL Laboratories Robert Wills
Graver Technologies David Marchese, Gil Royal, Mark Koster
Graybar Alan Lyttle, Chuck Mahar
Logistics Planning Services Chad Schumacher, Mark Aldridge
Motion Industries Brent Rogers, Paul McKendry
NUKEM Isotopes GmbH Michael Kievel
Radiation Protection Systems, Inc. (RPS) Bruce Weir, Frank Bursic
Radiation Safety and Control Services, Inc. Fred Erskine, Richard Titolo
PKMJ Brian Boccardi
Rolls-Royce/PKMJ Ed Tomcik, josh zueger, paul tobin, Rob Santoro, Steve Willrett
RSCC Wire & Cable Mark St.Onge
SPX Heat Transfer Bill Davidson, Philip Finelli, Rob Gorman, Thomas Wise
UniTech Services Group Brian DiFatta, Dick Downard, Gregg Johnstone
WCS Tim Blythe